SPOTKAJ SIĘ ZE ZDROWIEM!

Miasteczko Zdrowia 2022 w centrum handlowym Magnolia Park.

Miasteczko Zdrowia 2022 to prospołeczna inicjatywa organizowana na skalę ogólnopolską mająca
na celu popularyzację profilaktyki badań i dbania o zdrowy tryb życia. Całość przedsięwzięcia opiera się na wydarzeniu organizowanym w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej, gdzie specjaliści różnych dziedzin medycznych nieodpłatnie wychodzą ze swoją ofertą badań i konsultacji.

Dodatkowo na miejscu specjaliści udzielą również porad z zakresu genetyki, hematologii, onkologii i chirurgii.

W wydarzeniu udział wezmą także medycy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego przy ul. Borowskiej, którzy skonsultują wszystkich chętnych z zakresu dermatologii, okulistyki i dietetyki, a także przeprowadzą badania przesiewowe chorób otępiennych.

Okuliści z placówki M-Med zbadają wzrok, a w specjalnym zaćmobusie, udostępnionym przez Ośrodek Okulistyki Klinicznej Spektrum, będzie można sprawdzić stopień zaawansowania zaćmy.

Na placu przed Magnolia Park stanie również specjalny cytobus Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, gdzie po wcześniejszej rejestracji (pod nr tel. 71 36 89 647) odbędą się bezpłatne badania cytologiczne.

Na stanowisku Diagnostyki uzyskamy fachowe konsultacje w zakresie profilaktyki badań, a na stanowisku PZU skorzystamy z porad stomatologicznych i dietetycznych.

Projekt ten jest skierowany do wszystkich grup społecznych, a jego organizatorem jest Fundacja Veritas i jest bezpłatny.

Miasteczko Zdrowia we Wrocławiu pojawi się 28.04.2022 roku na placu Centrum Handlowego Magnolia Park przy ulicy Legnickiej 58 w godzinach od 9 tej do 16 tej.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Patronaty medialne:
Rzeczpospolita, Radio Super Nova, Głos Seniora, Miejsca we Wrocławiu, My 60+, Poradnik Zdrowie, rynekzdrowia.pl, Świat Medycyny